youtube
Zdroj obrázku: Pexels

Roskomnadzor se chystá zablokovat YouTube. Ruští influenceři přijdou o finance

3 min čtení

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor už dříve zablokoval všechny služby od Meta Platforms, odřízl Twitter a další „západní“ sociální sítě. Údajně šíří extrémistické názory. Teď je na řadě YouTube.

Nad YouTube se v Rusku smráká

Informaci již před několika dny zveřejnila běloruská agentura Nexta. Přestože YouTube v největším státě světa stále běží, k odpojení prý může dojít téměř okamžitě.

Roskomnadzor podle Nexty opět uvádí, že YouTube nabízí služby teroristické povahy ohrožující zdraví a životy občanů Ruské federace. Rusové tak přijdou o další svobodný zdroj informací.

Populární sociální sítě už v Rusku pomalu nahrazují nové. V přípravě je již alternativa Instagramu nazvaná Rossgram. Ruské úřady také doporučují používat Vkontakte jako alternativu již zakázaného Facebooku.

YouTube spadá pod křídla Googlu, jenž v souvislosti s válečnou invazí na Ukrajině omezil služby, které by ruským firmám přinášely zisky (více v tomto článku).

Influenceři budou na mizině

Ruští influenceři už těžce nesli konec Instagramu. Zákaz YouTube se významnou měrou projeví v jejich peněženkách. Populární portál pro sdílení a živé vysílání totiž hojně využívají. Aktuálně je sice YouTube k dispozici, ale v Rusku se na něm beztak nelze vyjadřovat ohledně dění na Ukrajině. Povoleny nejsou ani názory, které nevyhovují kremelské propagandě. Za porušení zákazu hrozí až 15 let vězení.Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Ulož.to končí na Google Play

Další článek

Tesla otevřela u Berlína první výrobu v Evropě

Další čtení