X
Nové logo Twitteru (X). Zdroj: X

Poslední zlomky Twitteru jsou definitivně pohřbeny. Muskova síť je kompletně X

/
3 min čtení

Sociální síť dříve známá jako Twitter už funguje kompletně pod doménou X.com. Běží na ní všechny základní systémy sociální sítě a s adresou twitter.com se tak v adresním řádku již nesetkáte. Dosud se starý název ukazoval například při výběru možností sdílení příspěvku.

Přechod zavedené sociální sítě na novou doménu je velmi nepříjemným aspektem nejen pro provozovatele. Miliony lidí na celém světě mají samozřejmě odkazy uložené v záložkách, miliardy postů byly sdíleny, vloženy či odkazovány. Přesměrování musí fungovat pro každý z nich bez výjimky a aniž by uživatel poznal jakoukoliv prodlevou.


Twitter se kompletně mění na X
Už žádný Twitter. Doména X.com by měla být nasazena pro všechny funkce. Zdroj obrázku: Printscreen Fakticky.cz

Nyní je podle Elona Muska, aktuálního majitele starého Twitteru, vše přesměrováno na doménu X.com – web, mobilní aplikace i prémiová verze sítě. Proces začal už v srpnu loňského roku. Podle amerického investigativního novináře Briana Krebse, který se zabývá zejména kyberkriminalitou, byl pomalý přechod na novou doménu darem z nebes pro strůjce phisingových útoků.

Historie domény X.com není spjatá jen s novým Twitterem. Musk ji vlastní od roku 1999, kdy pod tímto jménem zahájil své podnikání. Aktuálně si tento mírně kontroverzní vizionář, stojící mimo jiné za značkami Tesla nebo SpaceX, představuje, že se síť stane jakousi aplikací pro všechno po vzoru čínské sítě WeChat.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Sociálními sítěmi se šíří konspirační teorie, že vítěz Eurovize byl znám předem

Další článek

SteelSeries představuje nový headset Nova 5 a doprovodnou mobilní aplikaci pro konzolisty

Další čtení