uloz.to
Zdroj obrázku: Uloz.to

Ulož.to končí se sdílením dat

3 min čtení

Služba Ulož.to sice jakž takž ustála tlak tuzemských vymahatelů autorských práv, evropskou legislativu však neustojí. 1. prosince 2023 projde výraznou změnou, která asi nepotěší žádného uživatele.

Ulož.to v reakci na přelomové nařízení 2022/2065 o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (nařízení o digitálních službách), angl. Digital Services Act („DSA“), končí se službou Ulož.to Disk. Data ze serverů sice nezmizí, ale přístupná budou pouze registrovaným uživatelům, kteří je sami na cloud nahráli. Ulož.to se tak změní k nepoznání.

Soubory, které uživatelé nahráli nebo po 1. prosinci na Ulož.to nahrají, tak budou přístupné pouze jim a nebude je možné sdílet ani prostřednictvím odkazu.

„Vždy jsme pečlivě dbali na to, aby byl provoz Ulož.to v souladu s platnou českou i evropskou legislativou. To bylo opakovaně potvrzeno i výroky soudů v rámci sporů, které proti nám byly často účelově vedeny. Abychom i do budoucna splňovali všechna zákonná kritéria, zejména v souvislosti s novou evropskou legislativou, zavádíme od 1. 12. 2023 výraznější změny fungování cloudového úložiště Ulož.to Disk,“ vysvětluje Jan Karabina, jednatel společnosti Cloud Platforms, která Ulož.to provozuje.

Změny se týkají cloudového úložiště Ulož.to Disk. Streamovací služba Ulož.to LIVE zůstane beze změny. Je však třeba podotknout, že služba LIVE je v očích uživatelů pouze okrajovou záležitostí. Většina návštěvníků má Ulož.to spjato právě se sdílením souborů.

Největší česká cloudová platforma pro sdílení dat tak sice nekončí v propadlišti dějin jako třeba Hellspy, ale pokud nepřijde s nějakou inovací, pro běžné uživatele se stane nepoužitelnou službou.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Pánské kabáty z kolekce značky MEDICINE – elegance v zimním vydání

Další článek

Zvládněte principy štíhlé výroby a získejte výhodu před konkurencí

Další čtení