Fever Ray odhaluje video ke skladbě Shiver

3 min čtení

Švédská hudebnice Karin Dreijer vystupující pod pseudonymem Fever Ray, známá ze sourozeneckého dua The Knife nebo spoluprácí s Röyksopp, představuje nový videoklip z loňského alba Radical Romantics. A pokud tuto hudebnici znáte, jistě tušíte, že půjde o mrazivý zážitek.

Klip k písni Shiver je další kapitolou rozvíjejícího se světa desky Radical Romantics. Inspirací k němu byl nález dvou šest tisíc let starých koster, kterým se říká Milenci z Valdara. Oba jedinci byli tehdy na půdě dnešní Itálie pohřbeni v pozici připomínající obětí milenců.

Hlavní role se v klipu režírovaném Martinem Falckem ujala profesionální kulturistka Irene Andersenová a velkou roli zde samozřejmě hraje i samotná zpěvačka.

„Fantazírovali jsme o tom, co se mohlo stát těmto dvěma kostlivcům. Bili tak zamilovaní, že měli ústa a tváře tak blízko sebe, nebo se nemohli přestat líbat, dokud nezemřeli? Nebo snad zemřeli strachy a drželi se do poslední chvíle navzájem? Co když to byla láva ze sopky, které spálila jejich maso? A možná se vůbec nemilovali, možná to byli nepřátelé na život a na smrt, kteří se do poslední chvíle dusili navzájem. Cítili jsme, že tam může být krásný příběh o zamilovanosti a zranitelnosti, který přetrvá navěky,“ dodávají ke klipu Dreijer a Falck.

Upozorňujeme, že klip není pro slabší povahy, což ostatně není celá tvorba Fever Ray.

Fever se také aktuálně vydává na turné po západní Evropě. Česko bohužel vynechá. Pokud byste ji chtěli vidět naživo, moc možností již není. Aktuálně je většina koncertů vyprodaných.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Český rezervační systém usnadňuje podnikání již 10 let

Další článek

ASMR je zkratka pro pocit, který dokážou cítit jen někteří lidé. Existují videa k jeho navození

Další čtení