iphone
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

iPhone SE 4: Pět věcí, které o něm aktuálně víme

3 min čtení

Nekonečné spekulace o tom, jak bude nové SE vypadat, jakou bude mít velikost či kdy se dostane na pulty obchodů se pomalu ale jistě začínají vyjasňovat. Zde je pár faktů, které už jsou o novém modelu pro všechny nenáročné jablíčkáře, známé.

Nemusíme čekat do jara

Ačkoli Apple většinou představuje nové řady SE vždy v jarních měsících, vše nasvědčuje tomu, že čtvrté generace se dočkáme dříve. Aktuálně je nejčastěji skloňován únor 2023, je však možné, že to bude ještě dřív. Záleží na tom, jak se povede finální testování nového produktu.

Recyklace iPhonu XR

Dlouhé debaty o tom, zdali se bude nové SE stavět ze základů XS, XR, nebo dokonce z poměrně nového iPhonu 12 jsou u konce. SE 4 bude sestaveno na základě XR. Můžeme tak očekávat displej bez rámečků, což jej opticky trochu zvětší. Designově se tak bude nové SE podobat novějším řadám iPhonů. Vylepšeného fotoaparátu se ale nejspíš stále nedočkáme

Čtěte také:  Ulož.to končí i u Applu

Největší z SE

S předchozím faktem jde ruku v ruce i to, že nové SE bude větší než jeho starší sourozenci. Displej s uhlopříčkou 6.1″ prozatím žádný z modelů SE neměl. Zdali to bude LCD nebo OLED displej stále není jasné. Vzhledem k tomu, že LCD je mnohem levnější varianta, nejspíš se tady ale inovace nedočkáme.

Na FaceID si ještě musíme počkat

S novým designem zmizí i čtečka otisku prstu z čelní strany telefonu, to ale neznamená, že se noví majitelé dočkají funkce FaceID. Spodní tlačítko funkce TouchID se pouze přesune na boční stranu, což je ale pochopitelné. S FaceID by cena nového SE nejspíše prudce narostla.

Čipy použité u iPhonu 13

Použité čipy v předchozí generaci SE A15 Bionic jsou samy o sobě dobrou volbou, no pro čtvrtou řadu budou k dispozici čipy vylepšené, které jsou obsaženy například v iPhonech 13. Vylepšené A15 Bionic čipy disponují pěti jádry GPU, namísto původních čtyř.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

3 důvody, proč si pořídit fotokalendáře do svého domova

Další článek

Co jsou to digitální tokeny

Další čtení