Tmavý motiv Google
Zdroj obrázku: Repro Google.cz

Tmavý motiv Googlu bude ještě tmavší

3 min čtení

Tmavý režim vyhledávání od Googlu bude černý tak, jak to je jen vůbec možné. Google aktuálně testuje zcela černý motiv pro vyhledávání na webu u desktopových zařízení. Namísto tmavě šedého motivu se tak pozadí stránek s výsledky vyhledávání ukáží s pozadím o hexadecimální hodnotě #000000. Barvy odkazů a dříve navštívených stránek budou podobně upraveny tak, aby byly lépe čitelné, píše web 9to5google.com.

Pro přihlášené uživatele, kteří mají výchozí světlý motiv, se nic nemění. Ani výchozí nastavení nepřihlášených návštěvníků nebude tmavé. Tmavý motiv si lze zvolit. Zatím je ale pro většinu uživatelů stále k dispozici jen motiv s tmavě šedým pozadím, které je mimochodem hodně blízko černé. Někomu se však už absolutně černá objevuje. K dispozici má být brzy i u mobilních zařízení.

Tmavý motiv můžete jednoduše spustit i vy. Zde je návod pro počítače:

  1. Navštivte domovskou stránku Googlu.
  2. V pravém dolním rohu zvolte položku „Nastavení“.
  3. V posledním řádku vyberte možnost „Tmavý motiv“ a zapněte jej.

Stejným způsobem se můžete vrátit na světlý motiv.

Pokud se ke změně rozhodnete, zjistíte, zda patříte mezi „vyvolené“ a uvidíte absolutně černé pozadí.

Google změnu tmavého motivu nikde nevysvětluje, ale jeho úprava zřejmě nesouvisí s estetikou, protože podle ohlasů není tmavě černé pozadí až tak uživatelsky přívětivé, a to zejména během přechodu na stránku s bílým pozadím. Černá by ale mohla majitelům zařízení s OLED displeji prodloužit výdrž baterie, i když není jasné, o kolik a zda vůbec takový vizuální rozdíl bude stát za přechod ke vcelku extrémnímu motivu.

Galerie:


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Falešné covid pasy se podle analytiků běžně nabízejí na sociálních sítích

Další článek

Volání a sms zdarma. Čeští operátoři reagují na situaci na Ukrajině

Další čtení