mobil
Zdroj obrázku: Pixabay

Volání a sms zdarma. Čeští operátoři reagují na situaci na Ukrajině

3 min čtení

Čeští operátoři upravují ceny volání a sms zpráv mezi Českem a Ukrajinou. T-Mobile a Vodafone nabízejí komunikaci zcela zdarma, Operátor O2 pak zařadil Ukrajinu do stejné kategorie jako státy Evropské Unie. 

Tuzemští operátoři tímto krokem vyjadřují solidaritu se zemí, která od čtvrtka 24. února 2022 čelí ruské agresi. Jako první umožnil bezplatnou komunikaci mezi Českem a Ukrajinou T-Mobile prostřednictvím sociálních sítí. „Vzhledem k aktuální situaci umožňujeme s okamžitou účinností našim zákazníkům volání a posílání SMS mezi ČR a Ukrajinou zdarma,“ stojí v tweetu. Zrušení poplatků má pomoci usnadnit komunikaci s domovem především Ukrajincům, kteří dlouhodobě pobývají na našem území. Opatření se týká i virtuálních operátorů Kaktus a MOBIL.CZ, které spadají pod T-Mobile.

O2 od dnešního dne mění poplatky za volání a SMS z Česka na Ukrajinu na sazbu, která platí pro zónu Evropské Unie. Zákazníci O2 tak zaplatí za minutu hovoru 5,98 Kč a za SMS 1,88 Kč, což představuje výrazné snížení poplatků z 24,90 Kč, resp. z 5 Kč. „Není nám lhostejný osud lidí na Ukrajině stejně jako našich zákazníků a zaměstnanců, kteří mají na Ukrajině svoje rodiny a přátele. V průběhu zítřka tak volání na ukrajinská čísla přesouváme do stejné kategorie, jako volání v rámci Evropské unie. Stejně tak roaming z Ukrajiny,“ informuje O2 na sociálních sítích.

Vodafone zvolil podobnou taktiku jako T-Mobile a zákazníkům od včerejšího večera umožňuje volání mezi Českem a Ukrajinou zdarma. „Počet hovorů z Česka na Ukrajinu dnes oproti běžnému dni narostl o 900 %. Chceme okamžitě pomoci těm, kteří se snaží spojit se svými rodinami a přáteli. Všechny hovory na Ukrajinu jsou teď proto z naší mobilní sítě zdarma,“ informoval operátor na Twitteru. Volání zdarma platí i v případě SAZKAmobilu, který je virtuálním operátorem Vodafonu.

 


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Tmavý motiv Googlu bude ještě tmavší

Další článek

Správce české národní domény zablokoval osm dezinformačních webů včetně Aeronetu

Další čtení