youtuber
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

TOP 5 nejsledovanějších youtuberů na CZSK scéně

6 min čtení
Youtubeři – populární skupina lidí, kteří v online prostředí baví zejména mladé publikum svými videy. Na portál YouTube nahrávají videa, která reflektují jejich žánr tvorby a sklízejí úspěch publika. Na CZSK youtubové scéně si již několik let udržuje nejvyšší příčku nejúspěšnějších youtuberů pár jmen. Která to jsou?

PedrosGame

Pedro je známý hrou Minecraft. Už od svého prvního videa, které na jeho kanále vyšlo před deseti lety, stále pracuje na stejném minecraftovém světě. Staví nové stavby a vylepšuje je o nové prvky, které postupně přicházejí s novými verzemi hry. Kromě natáčení herních videí z Minecraftu hraje i Mafia II, The Sims 3, Farming Simulator 2 apod. Mimo tohoto kanálu se věnuje zpěvu, hokeji, své rodině a rovněž je majitelem i dalších kanálů, jejichž obsahem jsou vlogy a sport. Aktuální počet odběratelů na primárním kanále PedrosGame je přes 975 tisíc.

Stejk

Stejkova sledovanost má již přes 1 milion odběratelů. Obsahem stejnojmenného kanálu jsou primárně komické vlogy, faktická videa a vtipy. Výběr je zde rozmanitý. Kromě tohoto kanálu Stejk vede druhý s názvem „Tady hraje Stejk“, který, jak název vypovídá, je o herních videích a obsahu, který nespadá pod žánr primárního kanálu. Kromě natáčení videí na YouTube se Stejk věnuje herectví, na sociálních sítích se prezentuje jako influencer a bavič.

Gejmr

Záhadný let’s player, přezdívající se jako Gejmr, který i za deset let své online existence neodhalil identitu, se na svém kanále věnuje hlavně herním videím z Minecraftu a spolu se svými kolegy, zejména s Mentem, si užívá her jako jsou The Forest nebo Stranded Deep. Na druhém místě žebříčku počtu odběratelů se dostal právě Gejmr s 1,25 miliony sledujících.

HouseBox

House se kromě tvoření videí označuje i za influencera. Jeho počátky sahají až do roku 2011, kdy vydal první video z Minecraftu. Dlouho na to tvořil obsah jen a pouze z této videohry, ale od roku 2016 rozšířil pole působnosti například na Roblox nebo GTA V. Mimoto natáčí i vlogy. Kanál HouseBox má nyní okolo 1,4 milionu odběratelů.

MenT

Pomyslné koruny české a slovenské YouTube scény se ujímá se svými 1,44 miliony odběrately MenT. V začátcích před 11 lety se odmítal vzdát svého soukromí a videa natáčel výhradně bez webkamery a nesděloval o sobě žádné osobní informace. Na YouTube proslul svou Minecraft video sérií „Pasti na blbečky“. Celé roky natáčel převážně videa z Minecraftu. V roce 2012 zveřejnil svůj historicky první vlog, ve kterém se objevila i jeho tvář. V současné době, včetně Minecraftu, hraje hry jako je GTA V, GTA Online, Golf With Your Friends apod. Publikuje i reakční videa, zejména příspěvky ze sociální sítě Reddit. Ve videích se nejčastěji objevují jeho přátelé Rady s Tomcatem a ve hrách mu dělá parťáka Gejmr.Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Komunita tvořící Wikipedii si již nepřeje dostávat dary v kryptoměnách

Další článek

Vše, co byste měli vědět před pořízením elektrického kartáčku

Další čtení